Cвіт у краплині чистої води

/Files/images/P1011929.JPG
Організатор:
Дата початку:
27.03
Дата завершення:
27.03
Час початку:
12:00
Час завершення:
13:00
Місце проведення заходу:
Христинівська ЦРБ
Опис:

Всі ми знаємо, що вода - це основа життя. Вода - найпоширеніша речовина на Землі: 3/4 поверхні нашої планети покриті морями, озерами, океанами, ріками, льодовиками. Життєдайна волога протікає в підземних річках і озерах, просочуючись крізь водоносні шари порід. Без води неможливе й саме життя: ні одна рослина чи тварина не можуть бути без води. Та й людина без води може прожити тільки декілька днів, в той час, як без їжі - 30-50 днів. Воно й закономірно - бо й людина в переважній більшості складається з води. Вода - найзагадковіша речовина. І хоч вода - ровесниця світу, вчені й досі не розгадали всіх її таємниць. Вода буває морською і річковою, озерною і джерельною, мертвою і живою, привозною і місцевою, талою і замороженою, проточною і стоячою, газованою і мінеральною, питною і індустріальною, криничною і водопровідною, дощовою і болотною, є, навіть, важка вода. Але ж є вода весела і сонячна, свячена і чудодійна, прозора і чиста, ну, словом, різна. Вода - це не тільки життя, вона може стати смертоносною стихією, яку не завжди може приборкати людина.

Загальний вміст води на нашій планеті Земля складає приблизно 1500 млн. куб. км. Незважаючи на таке велике число води, її потрібно берегти, шанобливо ставитись до безцінного дару природи. Адже води, придатної до пиття , всього 3 %. Це, якщо враховувати льодовики.

Саме про цю чудодійну речовину з простою формулою Н2О говорили учасники вікторини "Світ у краплині чистої води", яка пройшла в рамках тижня юнацького читання в бібліотеці для дорослих.

Питання вікторини стосувались використання води в техніці, в побуті, в природі, в зоології, в космонавтиці, медицині тощо. Наприклад, коали не п'ють воду взагалі, при цьому вони майже 6 годин на добу їдять листки евкаліпту, звідки й отримують потрібну для свого організму воду.

А скільки поетичних і музичних творів присвячено воді, на скількох полотнах художники змалювали річки, струмки, моря і океани! Згадаймо хоча б пісню Володимира Івасюка "Водограй" чи картини Айвазовського...

Не обминув своєю увагою воду і народ. Український фольклор знає безліч легенд, казок, балад, загадок, прислів'їв і приказок про воду, про її силу, про її допомогу.

Про воду учні знали багато, а за допомогою цієї вікторини поповнили свої знання. Тому й відноситись до води будуть бережливо, як і належить молодим господарям держави.