Афганістан - це біль нашого народу

/Files/images/20190215_110042.jpg

На календарі - 15 лютого 2019 року. Це 30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Щороку в цей день схиляють знамена над могилами полеглих, рідні подають на службу Божу за тих, хто загинув, сумно звучать спогади тих, хто вижив .Вони згадують війну, чесність і відвагу побратимів. Попри смерть, втрату друзів, пролиту кров, вони пам'ятають Афганістан, який став для них школою витривалості, мужності, людяності, чесності, вірності військовій присязі.

Христинівщина теж втратила своїх синів, чотирьох наших земляків привіз "чорний тюльпан". З пам'ятників дивляться на нас ще зовсім молоді обличчя. Не забудеться це горе, не відболить воно ще в багатьох поколіннях.

Афганістан став синонімом лиха, горя і біди. Там було справжнє пекло для наших хлопців: нестерпна спека, сухий вітер і пісок, який не давав дихати. Чужа країна, таких незвичний клімат, який, здається, забирав всі сили... Марили хлопці зеленими долинами, прохолодними водами ставків і річок, вишнями з рідного саду, шелестом осінніх лісів, морозяною свіжістю повітря...

Історія іще дасть оцінку тому страшному десятиліттю. Та головне вже можна сказати сьогодні: вони чесно зберегли вірність присязі, проявили мужність, відвагу і героїзм при виконанні поставлених перед ними завдань. Ці найвищі чесноти воїна в усі часи є гідним прикладом для нащадків.

Розповідаючи нашим землякам про героїзм воїнів-інтернаціоналістів, бібліотечні працівники організували виставку-інсталяцію "Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя". З матеріалами цієї виставки могли познайомитись учасники зібрання, присвяченого 30-й річниці виводу війсь з Афганістану, яке проходило в районному будинку культури.

А в читальному залі бібліотеки пройшла година-реквієм "Ціна чужої війни". Учні 10-Б класу Христинівської ЗОШ№1 дізнались про ті страшні події, великі жертви нашого народу, про мужність українців, про їх стійкість, бойовий дух, бойове братерство.

Провідний бібліотекар Світлана Кулеша разом із старшокласниками перегорнули календар подій тих страшних років.
Живі завжди в боргу перед мертвими. Наші діти і онуки мають знати своє історичне минуле, щоб усвідомлювати страшні наслідки воєнних конфліктів. Тож нехай на нашій землі запанує мир, злагода, добробут.
Кiлькiсть переглядiв: 626

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.