Бюро правової допомоги: проблеми гендерного насилля

/Files/images/128072312_1068206093649776_7141861903759998373_n.jpg

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
В цей день уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. Жінки по всьому світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.
Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки. Щороку близько 10000 жінок в Україні гине від домашнього насильства. Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих. Ми маємо визнати, що проблема насилля в Україні все ще існує.
Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї: ухвалено відповідний закон; країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; започаткована загальнодержавна кампанія “Стоп-насильству”.
15 листопада 2001 року в Україні був прийнятий Закон «Про попередження насильства в сім’ї».
7 листопада 2011 року від імені України була підписана Конвенція Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством.

Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка.
А в районній центральній бібліотеці пройшла правова година "За ліквідацію насильства над жінками", яку провела головний спеціаліст відділу Христинівського бюро правової допомоги Уманського міжрегіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Олена Лещенко. В бібліотечному колективі працюють самі жінки, тому дане питання їх цікавить. Пані Олена відповіла на питання своїх слухачів, розповіла, куди потрібно звертатись у разі необхідності. Буклети бюро правової допомоги, передані юристом в бібліотеку, знайомитимуть користувачів книгозбірні з таких питань: "Що таке бюро правової допомоги?", "Які послуги можна отримати в бюро?", "Хто може скористатися послугами бюро?" тощо.
Районна бібліотека не один рік працює з відділом Христинівського бюро правової допомоги Уманського МЦ з надання БВПД. Його працівники - часті гості в бібліотеці. Вони допомагають бібліотекарям проводити години юридичної грамотності, уроки права, юридичні лікнепи та інші масові заходи. Від імені бібліотекарів і читачів дякуємо їм за співпрацю. Ми зразом з ними робимо потрібну людям справу.
Кiлькiсть переглядiв: 146

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.