Українська Помпея

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив «мирного» атома, що вийшов з-під контролю.

Наш щоденний обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

Щодня, протягом останніх 36 років у зоні відчуження продовжують боротьбу з наслідками аварії на ЧАЕС.

Щиро дякуємо і ліквідаторам, і міжнародній спільноті, яка допомагає Україні та українцям у нелегкій боротьбі із наслідками аварії на ЧАЕС.

Завдяки надійній підтримці та розумінню міжнародної спільноти глобального виклику, який випав на долю України, нам вдалося побудувати Новий безпечний конфайнмент, захисну арку, яка на 100 років захистить людство від негативного впливу 4-го зруйнованого енергоблоку на життя, здоров’я людей та навколишнє середовище.

Серед тих, хто став на смертельний герць з немирним атомом, було багато наших земляків. Сьогодні вони мають проблеми із здоров'ям, багато пішли вже в потойбіччя, але вони ніколи не нарікали і не нарікають на те, що були серед ліквідаторів.

Вшановуючи їх подвиг, в бібліотеках проводяться зустрічі із ліквідаторами, години чорнобильського братства, години вшанування. організовуються книжкові виставки, перегляди літератури. Ми повинні знати, якою ціною заплатили українці за те, щоб приборкати смертельну небезпеку.

Кiлькiсть переглядiв: 37

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.