В жорнах політичних репресій

Отак і ви прочитайте!

Щоб не сонним снились

Високі могили

Перед вашими очима,

Щоб ви розпитали

Мучеників кого, коли,

За що розпинали.

(Тарас Шевченко «І мертвим, і живим…»)

До Дня українського політв’язня експонуємо віртуальну книжкову виставку «В жорнах політичних репресій». Книги, що пропонуються, розраховані на широке коло читачів, які цікавляться історією формування основ української держави, якої не могло б бути без інформаційного прориву до світової спільноти достовірних матеріалів про події в Україні.

Це і нариси, і документи-свідчення очевидців, і історичні дослідження науковців, і збірки самвидавних документів, які народжувалися у в’язницях і таборах СРСР, і твори багатьох українських письменників, які були проголошені «ідейно ущербними» і піддані анафемі. А ще на нашій відеополичці книги, у які ввійшли статті про репресованих і гнаних політичних в’язнів, чий внесок в українське національне відродження та утвердження державності треба й необхідно вивчати. Читаючи про чорні сторінки їхнього життя, про страшні переслідування, переймаєшся великою шаною до цих непересічних постатей, які мали волю і сміливість відстоювати свої переконання.

12 січня 1972 року була велика хвиля арештів української інтелігенції, що, власне, і стало приводом призначити цей день сумною датою. За ґратами тоді опинилися лідери шістдесятництва: Іван Світличний, Євген Сверстюк, В’ячеслав Чорновіл; цього ж дня були заарештовані Василь Стус, Зіновій Антонюк, Данило Шумук, Іван Коваленко, Микола Плахотнюк, Леонід Плющ, Олесь Сергієнко, згодом Іван Дзюба. Список сягнув сотні осіб. За цим стояли сотні обшуків, тисячі людей були стероризовані допитами.

День українського політв’язня в нашій країні відзначають з 1975 року. Традиція була запроваджена з пропозиції В’ячеслава Чорновола, який закликав протистояти репресіям і жорстокості режиму.

– Ми заохочуємо до читання, активного спілкування та намагаємося виховувати у молодого покоління почуття любові до Батьківщини, активної громадянської позиції, – розповідає методист бібліотеки Ліна Олександрівна Танасійчук, окреслюючи мету заходів, які заплановані в центральній бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 61

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.