Крим, який ми любимо

Передісторія.

20 січня 1991 р. На території півострова Крим відбувся законний референдум, підсумки якого стали основою для створення Автономної Республіки Крим у складі України. Майже півтора мільйона мешканців Криму взяли участь у голосуванні.

12 лютого 1991 р. Спираючись на волю народу, тодішня Верховна Рада Української РСР прийняла Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки», де статтею 1 визначено – відновити Кримську Автономну Радянську Соціалістичну Республіку в межах території Кримської області в складі Української РСР.

1 грудня 1991 р. Мешканці півострова Крим взяли участь у Всеукраїнському референдумі щодо проголошення незалежності України та висловилися за відновлення Кримської автономії, що і визначило статус Криму саме у складі України.

Історія.

Кінець лютого – початок березня 2014 р. Перекинуті з Росії та з кримських баз Чорноморського флоту РФ війська без розпізнавальних знаків, скориставшись моментом зміни влади в Україні внаслідок Євромайдану, окупували Кримський півострів.

16 березня 2014 р. На території Криму і міста Севастополя пройшов незаконний за формою і фейковий за суттю псевдореферендум про статус півострова, який буцімто узаконив приєднання півострова до Росії. Дослідження вказують на ймовірну масштабну фальсифікацію результатів голосування. Цей, так званий референдум, став грубим порушенням Конституції України, основоположних принципів міжнародного права, двосторонніх угод. Консолідована позиція міжнародної спільноти і рішення ключових міжнародних організацій, у т.ч. ГА ООН, ЄС, НАТО, Ради Європи, ЮНЕСКО, міжнародних парламентських структур чітко свідчить – у цивілізованому світі ніколи не погодяться на визнання де-юре чи де-факто незаконної анексії Криму. Автономна Республіка Крим є і залишається територією незалежної України.

15 квітня 2014 р. Верховна Рада України прийняла Закон, який визначає Автономну Республіку Крим і місто Севастополь як «території, що знаходяться під тимчасовою окупацією».

Бажання держави-окупанта мати свій контроль за незаконно захопленою територією призвело до драматичного погіршення ситуації на півострові, де системно порушуються права і свободи людини, здійснюються політичні переслідування, у тому числі за релігійною і етнічною ознаками. Те, що відбувається зараз в Криму – це біль нашого народу, це біль кримськотатарського народу!

Ми ніколи не визнаємо окупації Кримського півострова та до кінця стоятимемо на стороні права та правди. Окупантам не уникнути відповідальності за їх злочини та репресії, які досі там тривають.

Дорогі кримчани, перемога буде за нами і ми житимемо в єдиній країні – вільній, правовій, соборній.

Крим – це Україна!

Кiлькiсть переглядiв: 63

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.