Красу врятує краса. Жіноча

Жіноча краса. Про неї стільки написано віршів, проведено дискусій, створено картин, скульптур... Кожна людина, особливо жінка, хоче бути красивою. А як можна себе відчути красунею без гарної зачіски, а, значить, без допомоги перукаря?

Сьогодні, 13 вересня, день перукаря. Синоніми цього слова - голяр, цирульник. І одразу згадуємо твір Бомарше «Севільський цирульник». За цим твором Россіні написав оперу, яка вже третє століття не сходить зі сцен найкращих оперних театрів.

І в українській літературі є твір про цирульника – це комедія Михайла Старицького «За двома зайцями». Герой-серцеїд Свирид Голохвостий, цирульник з Подолу, який назвав себе Голохвастовим, голив бороди, підстригав містян і дуже хотів розбагатіти.

Про перукарів можна прочитати у Збігнева Ненацького «Операція «Кришталеве дзеркало», Вацлава Чтвртека «Пригоди Румцайса», Генрі Хаґґарта «Прекрасна Маргарет». Згадує про перукарів, їх профспілку і рішення стригти і голити чабанів безкоштовно і Олесь Гончар у своєму романі «Таврія».

Професія перукаря хоч і потрібна, але не героїчна. Це не космонавт, пожежник чи капітан далекого плавання. Рідко хто з дітей мріє з дитинства присвятити себе цій професії. Але в сучасному світі ця професія набуває дедалі більшої популярності. Наші далекі прабабусі і прадідусі в дівоцтві заплітали косу, прикрашали її стрічками, одягали віночки на голову. Після весілля косу ховали під хустину і очіпок. І ніяких перукарень і перукарів. Чоловіки стриглись під «макітру». Це дійсно було так: на голову одягали макітру, а волосся, яке стирчало з-під неї, обрізалось. Козаки голили голову, залишаючи «оселедця». Тут уже без допомоги друга не обійтись. Ось і перукар.

Панство мало своїх перукарів, витвори яких можна побачити на картинах, старих світлинах чи у фільмах, які відтворюють давно минулі часи.

Років 30 тому в Христинівці було 3 перукарні. Був перукар і лікарнях. Матеріал про перукарні Христинівки в минулому готуємо в нашому унікальному проекті «Христинівка від А до Я». По цій темі була проведена інформаційно-краєзнавча година «Перукарні сьогодення і минулого».

В цей день ми запропонували нашим читачам познайомитися з книгами, які розповідають про цирульників, фігаро, голярів, стригачів, перукарів, стилістів, візажистів.

Скільки зараз у нас перукарів і перукарень порахувати важко. Але вони потрібні: людина хоче бути гарною, особливо жінка. Адже світ врятує краса. Жіноча!
Кiлькiсть переглядiв: 94

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.