Поговоримо про осінь

Наші предки слідкували за погодою і календарем. Християни відзначають церковне свято на честь святого аскета Симеона. За старим стилем сьогодні було 1 вересня – перший день осені. На Русі саме восени починався новий рік, тому наші предки зустрічали цей день великими святкуваннями. В ХVII столітті Петро І перевів святкування нового року на 1 січня. А свято Семена-стовпника залишилося. Віншуючи в цей день всіх Семенів, Семеновичів і Семенівних, бажаємо їм всіх благ.

Початок року наші предки сприймали в контексті закінчення робіт на полі і в городі. Всі роботи на землі вже закінчувалися – залишалося лише зібрати урожай пізніх овочів і фруктів. 14 вересня вважається початком бабиного літа. Ночі з цієї дати вже стають помітно довшими, адже наближається день осіннього рівнодення.

Про осінні свята написано багато книг, статей, етнографічних досліджень. Саме вони і стали матеріалом для проведення фольклорної години «Осінні свята починаючи». Доповненням її стала виставка-інсталяція «Щедрі дари осені». Ті, кому мало було матеріалу на паперових носіях, користувалися Інтернетом.

Кiлькiсть переглядiв: 14

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.