Світять чесно його слова...

Україна викарбувала на золотих скрижалях імена відважних своїх синів і дочок - аби прийдешнім поколінням було ким гордитися, кого брати за взірець. Серед них - витязь молодої української нації - Василь Симоненко. З нагоди 80-річчя з дня народження поета в бібліотеках системи було підготовлено і проведено цікаві форми масової роботи: симоненківські читання, вечори поезії, літературні години. 2015 рік оголошено роком Василя Симоненка. А скільки незвичайного ще чекає наших відвідувачів бібліотек - в цьому ви зможете переконатися, завітавши до нас!
Популяризація творчості Василя Симоненка розпочинається з традиційних наочних форм : виставок про його життя і долю, про його твори. Але працівники наших бібліотек підготували й незвичайні виставки- інсталяції, що є чудовим доповненням для візуального сприйняття заходу, дає йому новизну та незвичайність. Це і стенд "Духовний син великого Тараса", з портретами Т.Шевченка, В.Симоненка та ілюстраціями до творів,

і виставка-запрошення на чашечку чаю з тортом, квітами "На гостини до ювіляра", виставка-торт в кілька ярусів "Віхи життя Поета", яка розповідає про його дитинство, юність, студентські роки, період початкуроботи в Черкасах, вшанування після смерті.
Квіти, ці ніжні супутники життя, займали особливе місце в житті і творчості Василя Симоненка. Ім він присвятив багато поетичних рядків.
Легко, ніби метелики, злітали з його пера поетичні шедеври: "Слів на описи не трачу, словом не передаси
Їх земної безсловесної, дивовижної краси".
Виставка "Квітковий водограй" запрошує перегорнути сторінки поезій про квіти.Такі виставки привертають увагу користувачів до багатства фонду книгозбірні та ширше розкривають користь читання, адже знання повинні передаватись зрозумілим, простим та цікавим способом.
Василь Симоненко - автор багатьох творів. Найвідоміші збірки поезій: "Тиша і грім", "Земне тяжіння", "Лебеді материнства", збірки оповідань і новел "Вино з троянд", казки, відомі всім з дитинства, "Цар Плаксій та Лоскотон", "Казка про Дурила", "Подорож у країну Навпаки" та інші. Перегорнути сторінки цих творів Вам допоможуть ці виставки.
Христинівська центральна бібліотека взяла участь у конкурсі буктрейлерів в рамках обласного конкурсу "Духовні острови Василя Симоненка". Мельник Л.О. підготувала буктрейлер за творим "Лебеді материнства": на фоні звучання відомого вірша демонструються фото-, відеоматеріали Інтернет, поєднані з наочністю по популяризації творчості Василя Симоненка в нашій бібліотеці та з краєзнавчим матеріалом про патріотів Христинівщини, які загинули в АТО - http://youtu.be/XrgbO6hmLZM. Ціїю поезією Василя Симоненка ми звернулись до незнищенних вічних цінностей, передусім до символу матері, в народному уявленні, образ якої завжди порівнюється з Батьківщиною та образу лебедів, які завжди асоціюються з вірністю, пов'язуючи їх з материнством та надаючи їм символічного узагальнення.
Відзначаючи 80-річчя від дня народження Василя Симоненка, в бібліотеках буде проведено:
літературна мандрвка "Подорожуємо казками Василя Симоненка", поетична година "Світ який - мереживо казкове!.. Світ який - ні краю, ні кінця!", вікторина "Витязь молодої української поезії", квест "Шляхами творчості В.Симоненка" та багато інших масових заходів, які будуть проведені в бібліотеках. Запрошуємо прийняти в них участь!
Кiлькiсть переглядiв: 771

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.