Крилатість поетичного слова

Українці -поетична нація, цього ніхто заперечити не може. В українській літературі дуже багаті традиції віршування. Самих лише народних пісень в Україні записано більше 500 тисяч! А іще ж є гнівно-журливі твори Тараса Шевченка, революційні рядки Івана Франка, синтементальні строфи Лесі Українки, музичні вірші Павла Тичини, сонети Максима Рильського, містичні образи Богдана-Ігоря Антоновича, модерні форми поезій Ігоря Калинця,закохані в життя і людину поезії Василя Симоненка, любовна неперевершена лірика Володимира Сосюри, глибока за змістом творчість мислителя Василя Стуса... Всіх і не перелічити. Поетичне слово здатне проникати в найпотаємніші куточки людської душі. Людей, байдужих до поетичного слова, мабуть, не існує.

Тому так було багатолюдно в читальному залі районної бібліотеки, коли до нас завітали поети - учасники поетичної толоки "Запорізька Січ", яка проходила в Умані.
Директор центральної районної бібліотеки Раїса Шумовська представила наших гостей - відомих і талановитих поетів Чепку Ольгу Володимирівну, кандидата педагогічних наук, члена Національної спілки письменників України,викладача вищої категорії, "Відмінника освіти України", голови громадської організації "Спілка інтелегенції Уманщини", лауреата премій: обласної імені О.Захаренка, міжнародної літературно-мистецької імені П.Куліша, Міжнародної літературної імені М.Гоголя, Станіслава Григоровича Бондаренка,письменника і журналіста, колишнього редактора газети "Літературна Україна", автора 34 збірок, лауреата премій: української літературної імені Б.Нечерди, російської літературної імені А.Чехова, міжнародної літературної імені М.Волошина, Всеукраїнського конкурсу на кращий твір для дітей, кавалера церковного ордена Нестора Літописця та Володимира Федоровича Шовкошитного, письменника, редактора, видавця, директора видавництва "Український пріоритет", члена та заступника голови Національної спілки письменників України, автора багатьох літературних премій, почесного професора-асистента університету Південної Флориди, інженера-атомника, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
І зазвучала її величність поезія, така неповторна, задушевна. Про історію України, про її вірних синів і дочок, про жінок, про Київ, Дніпро...
Є в творчому доробку наших гостей книги про минувшину України, Чорнобиль, Другу світову війну, природу і патріотизм.
Олена Чепка, відома ще під псевдонімом Олена Сотник читала свої вірші, загадки про природу, дітей. Більша частина її творів адресована саме маленьким читачам. Гарно ілюстровані, написані такими щирими словами, що не залишають нікого байдужим.
Станіслав Бондаренко подарував слухачам свої вірші, серед яких є власні жанри: стасворди, поеми-кліпи, паліндроскоші та інші.
Емоційним був виступ Володимира Шовкошитного, який розповідав і про Чорнобиль, і про перепоховання Василя Стуса, де він брав безпосередню участь, і про роботу в архівах, де винайшов багато невідомих фактів. Все це лягло в основу його творів. А творчість його багатогранна і цікава.
Під час зустрічі всі мали змогу поспілкуватись з майстрами слова, отримати їх книги з автографами, задати їм запитання, на їх суд виставити свої власні твори.
Дякуємо нашим майстрам слова за їх творчість, душевність і патріотизм. Бажаємо їм натхнення, позитивних емоцій, нових літературних зустрічей і поетичних творів. Хай слово, втілене у віршах, романах, стане піснею душі. Хай ті слова летять ніжними птахами з їх сердець, торкаються душ шанувальників та роблять світ кращим.
Кiлькiсть переглядiв: 412

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.