Найвідоміший український Пантелеймон

Серед серпневих свят особливою шаною користується день святого Пантелеймона-цілителя. Можливо, це тому, що люди завжди прагнули бути здоровими, шукали допомоги у зціленні від хвороб у молитвах до цього святого.

Житіє святих оповідають, що святий Пантелеймон отримав гарну освіту, виявляв чудові здібності, був доброї вдачі. Земне життя його було коротким, він прийняв мученицьку смерть ще зовсім юним, тому на іконах він зображується в лику юнаків.

Хлопчиків в Україні, які народились в день Пантелеймона або напередодні, називали цим ім'ям. Серед тих, хто відзначав свій день ангела 9 серпня, і Пантелеймон Куліш. Напевно, це найвідоміший українець з таким ім'ям.

Пантелеймон Олександрович Куліш народився 7 серпня 1819 року у Воронежі Глухівського повіту Чернігівської губернії. В історію нашого народу він ввійшов як письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії. Він активно сприяв розвиткові української літературної мови і літератури, науки, філософії,історії. П.Куліш – автор першої фонетичної абетки української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису і мовлення. Він був членом Сербської академії наук та мистецтв (від 1892 року).

Іван Франко називав Пантелеймона Куліша «перворядною зіркою» в українському письменстві. Для широкого кола читачів він відомий як перекладач Біблії та як автор першого українського історичного роману «Чорна рада».

До цього дня в центральній бібліотеці організовано книжкову виставку, матеріали якої допоможуть дізнатись про життя великомученика Пантелеймона-цілителя, про прикмети цього дня, про значення імені Пантелеймон.

Тут є і книги, які розповідають про життя і творчість Пантелеймона Куліша, його твори, спогади про нього. Є і матеріали, які розповідають про, часом непрості, відносини Куліша і Тараса Шевченка, який, до речі, був старшим боярином на весіллі у свого друга Пантелеймона.

Бажаючі можуть переглянути в Інтернет-центрі кінофільм, знятись за романом «Чорна рада».

Читаймо, глибше вивчаймо свою історію, думаймо, співставляймо факти, молімось і віримо в перемогу свого народу, який з давніх-давен бореться за свою волю і свободу. Будьмо здоровими і сильними!

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.