Слова палкі, мелодія врочиста!

Слова палкі, мелодія врочиста

Є нація! Хай знають всі у світі: Ми є!

Народ піднявся із колін!

І переможно сонце правди світить,

співаєм гордо наш Державний Гімн.

Л.Руденко

Історія створення українського гімну починається 1862 року, коли український етнограф, фольклорист і поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна».

На хвилі піднесення українського патріотичного і духовного життя на в 60-х роках XIX ст. в одному із львівських журналів було надруковано вірш «Ще не вмерла Україна». Цей вірш сподобався М.Вербицькому своїм патріотичним змістом, легкістю форми, і він поклав його на музику спочатку як солоспів у супроводі гітари. Згодом М.Вербицький зробив із пісні-солоспіву хорову композицію.

На тлі інших пісень духовно-патріотичного змісту «Ще не вмерла Україна» вирізняється широтою осмислення історичної долі народу, передбаченням його духовного відродження. Як національний гімн пісня «Ще не вмерла Україна» була визнана Іваном Франко, Лесею Українкою, українськими громадами за кордоном. Особливо знаковим було авторство пісні, адже її створили наддніпрянець і галичанин, що знаменувало соборність українських земель. У наш час як Державний Гімн України було затверджено слова першого куплету і приспіву пісні П.Чубинського «Ще не вмерла Україна» на музику М.Вербицького.

Сьогодні українці відзначають День Гімну України. Саме цього дня в польському місті Перемишль в 1865 році уперше прозвучав цей твір.

Цій події була присвячена година державотворення «Символ українського воскресіння». Старшокласники міської школи №2 познайомилися з історією народження гімну України, познайомились з матеріалами книжкової виставки.

То ж нехай завжди звучить «Ще не вмерла України ні слава, ні воля», нагадуючи нам про борців за волю України, щоб їх нащадки жили в квітучій і незалежній Україні!

Кiлькiсть переглядiв: 100

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.