Земля - наш дім

22 квітня – Міжнародний день Матері-Землі.

Це свято щорічно відзначається в багатьох країнах. Свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у 2009 році і відзначається, починаючи з 2010 року. В резолюціїї зазначається, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий, і, що він відображає взаємозалежності між планетою, її екосистемами і людиною.

Майже 4 млрд.років існує життя на Землі – єдиній планеті похмурого і непривітного Всесвіту. Всі живі істоти, що водяться на Землі, від примітивних вірусних частинок до найбільших наземних ссавців, нерозривно пов’язані між собою і з довкіллям складними взаємовідносинами.

В читальному залі працівниками бібліотеки оформлений куточок: «Земля моя – планета чарівна». Читачі бібліотеки зможуть надалі знайомитися з літературою цієї книжкової виставки, яка буде постійно оновлюватися.

Цього разу в підбірку цікавих фактів про планету потрапили ось такі:

· У Землі є свій прапор.

Прапор представляє собою фото планети з космосу на синьому тлі. Є нюанс – до теперішнього часу ідея створення прапора Землі не отримала підтримки на рівні урядів національних держав і міжнародних організацій. Тим не менше ряд громадських діячів, діячів культури і мистецтва використовують такий варіант зображення прапора.

· Визначено найвитриваліший організм на Землі.

Тихоходи – мікроскопічні (0,05—1,4 мм) мешканці вологих біотопів суходолу, прісних та морських водойм. Деякі особливості їхньої будови та ембріонального розвитку свідчать про те, що це самостійний, дуже своєрідний тип тваринного світу. Вперше ці організми були описані німецьким науковцем і теологом Йоганном Геце у 1772 році. Тихоходи можуть прожити у відкритому космосі 10 діб.

· Тривалість земної доби.

Це не звичні нам 24 год., а 23 години, 56 хвилин, 4 секунди.

· Відсоток поверхні Землі, вкритий водою.

70 %.

· Пропорція солоної і прісної води від загальної кількості води на Землі.

Відповідно 97% та 3 %.

· Відстань від центра Землі до її поверхні.

Приблизно 6370 км.

· Зовнішній шар Землі – земна кора.

Це той самий шар, на якому ми всі живемо. Це всього 1% об’єму Землі. Переважно до складу земної кори входить гірська порода – граніт. Але мало хто знає, що 47 % земної кори складає – кисень.

Кiлькiсть переглядiв: 39

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.