Мистецтво чаювання

Чай – улюблений напій багатьох. Чай зігріє, подарує бадьорість, налаштує на приємне спілкування.

Про походження чаю існує багато легенд. Одна з них - чай відкрили китайські пастухи. Вони запримітили, що вівці стають грайливими, як поскубають листки однієї вічнозеленої рослини. Пастухи й собі насушили цього листя й залили їх окропом. З радістю відчули прилив сили, енергії, бадьорості. З тих пір і почали люди вживати чай. Ніхто, напевно, не зможе порахувати, скільки сортів чаю є в світі. Комусь до смаку чорний чай, комусь зелений, комусь трав’яний, а дехто змішує кілька сортів чаю, як художник фарби, щоб відчути неперевершений букет ароматів.

За кухликом чаю приємно вести бесіду, мріяти, згадувати. А в наших бібліотечних закладах давно існує така форма роботи, як бібліотечні чаювання. Люди не просто п’ють чай і розмовляють. Вони дізнаються щось нове про чай, історію його походження, відгадують загадки, дають відповіді на питання вікторини, діляться своїми рецептами заварювання чаю, поринають у світ чайного етикету.

Такі чаювання пройшли і в наших бібліотеках громади. Чай пили діти в Углуватській бібліотечній філії, дорослі - у Вербуватській і Заячківській бібліотеках, а в Кузьминій Греблі чаювали переселенці. Смакували ароматний напій, читали вірші, знайомились з книгами про чай, в Інтернеті шукали нові родзинки чайної церемонії.

Тож дай нам, Боже, дожити до Перемоги і насолоджуватись життям, чаєм, спілкуванням і читанням.

Все буде Україна!

Кiлькiсть переглядiв: 34

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.