Шоколад як витвір мистецтва

Друзі! Як вам – Всесвітній день шоколаду!!! Дякуємо французам! Саме вони у 1995 році році вигадали це гастрономічне свято. Хоча воно зовсім молоде, але досить швидко здобуло популярність – в багатьох країнах Європи та за її межами ласуни підхопили цю ініціативу. І тепер щорічно 11 липня любителі шоколадних ласощів мають змогу смачно провести цей день, поласувати улюбленим десертом і подарувати рідним і близьким щось шоколадне з побажанням, щоб все «було в шоколаді».

Нас зацікавила тема – художники і шоколад.

Ж. Е. Ліотар. «Шоколадниця», Дрезден

Найбільш відомим твором швейцарського художника Жана-Етьєна Ліотара є «Шоколадниця». Нині зберігається у Дрезденській картинній галереї.

Сюжет простий – австрійська покоївка несе на таці порцію дорогого шоколаду, який доступний лише обраним, та скланку води. У XVIII столітті ця картина користувалася особливою популярністю. Тиражували зображення не лише як окрему репродукцію, портрет став логотипом на упаковках шоколаду та какао. Досі деякі кав'ярні використовують портрет «Шоколадниці» як торговий бренд.

Чому портрет простої дівчини викликав бурхливе обговорення та чималий ажіотаж? Хто став прообразом шоколадниці – дівчина з гордою поставою та скромно опущеним поглядом, і кому вона подає шоколад? Версій безліч.

П'єтро Лонгі «Ранковий шоколад», Венеція

1615 рік. Одруження Анни Австрійської з Габсбурґів із Людовіком ХІІІ. Разом із Анною, що виросла в Мадриді, шоколад потрапляє до французького двору, де втрачає свій іспанський присмак і відтепер асоціюється вже не з похмурістю єзуїтства і інквізицією, а з елегантністю рококо. Він стає напоєм європейської знаті, таким собі символом статусу, як і французька мова, табакерка, віяло.

...Аж ніяк не при столі, а залюбки в ліжку ласує вранішнім шоколадом старорежимна аристократія. Такий сніданок покликаний не розпочинати трудовий день, а інсценізувати початок вишукано-неробського дня. Відоме полотно П’єтро Лонґі збирає учасників сніданку – а серед них і неодмінних абата і приятеля дому – біля ложа господині...

П’єр Огюст Ренуар. «Чашка шоколаду», приватна колекція

Французький живописець, графік та скульптор, який досяг успіху і слави ще при житті. Навіть встиг отримати від держави звання кавалера Почесного легіону. Перша його картина, прийнята Паризьким художнім салоном і є – «Чашка шоколаду». Це трапилося у 1878 році (хоча зустрічається й інша дата).

Насолоджувалися шоколадом сьогодні і в бібліотеці. Познайомитися з матеріалами книжкової виставки «Мандруємо країною Шоколандією» мали змогу сьогодні відвідувачі нашої книгозбірні. Гарних нам читань і, дай Боже, мирних чаювань зі смачним і корисним шоколадом.

Кiлькiсть переглядiв: 55

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.